Newsletter 12/2017-2018

Szanowni Rodzice,

w załączniku wysyłam prezentację z zebrania. Są na niej obecne również slajdy dotyczące obozu, których nie udało mi się wyświetlić w trakcie zebrania. Chciałbym Państwa przeprosić, gdyż na zebraniu troszkę namieszałem w kwestii obozu. Postaram się w tym mailu, wyjaśnić sprawę obozu raz jeszcze, tym razem nie zapominając o niczym. Ale najpierw:

 1. Chciałem serdecznie podziękować Państwu za umożliwienie zastępom upieczenia ciast. Wszystkie wypieki były rewelacyjne. Jeżeli mają Państwo zdjęcia z pracy dzieci bardzo bym prosił o przesłanie ich do mnie mailem.
 2. Najbliższa zbiórka w czwartek – bardzo bym prosił o oddanie zgód i ankiet kwalifikacyjnych do świetlic, tych Państwa, którzy zgodzili się przystąpić do projektu. Zgodę na uczestnictwo wraz z formularzem przesyłam w załączniku.
 3. 1% Drodzy Rodzice, jak co roku zachęcamy do przekazania drużynie 1 % podatku. Nie daj fiskusowi, pomóż Contrastowi!
  1. Dlaczego akurat Contrastowi?
   1. Bo taka forma wsparcia finansowego Państwa nic nie kosztuje. I tak muszą Państwo ten jeden procent odprowadzić, mają Państwo jednak przywilej decydować o jego losie, dokąd trafi – w myśl zasady „Pomóż harcerzowi, nie daj fiskusowi”.
   2. Przekazanie go drużynie to inwestowanie w Państwa dzieci, w ich wychowanie, w ich dobrą zabawę – poprzez zapewnienie urozmaiconych materiałów programowych.
   3. Bo każda wpłata jest ważna – im ich więcej, tym mamy większe możliwości działania, a przede wszystkim odczuwamy z Państwa strony wsparcie i akceptację naszych działań. To, że harcerstwo dzieciom się podoba i jest dla nich ważne, widzimy po ich zaangażowaniu, obecności na zbiórkach i udziale w innych akcjach
   4. Dzięki corocznym wpływom z jednego procenta radzimy sobie, istniejemy i rozwijamy się.
  2. Jak przekazać?
   1. Krok I – numer KRS – W rubryce : WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) wpisujemy tylko numer KRS, czyli 0000266321 (bez nazwy organizacji)
   2. Krok II – wnioskowana kwota – wpisujemy 1% kwoty naszego podatku zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół
   3. Krok III – Cel szczegółowy – w informacjach uzupełniających w punkcie cel szczegółowy wpisujemy Hufiec ZHP Poznań-Jeżyce / 233 PDH Contrast

    Program do wypełniania PITów można pobrać tutaj. Proszę jednak pamiętać o trzech krokach. PIT można również wypełnić on-line tutaj (wtedy numer KRS i cel szczegółowy jest już ustawiony na naszą drużynę, wystarczy wypełnić resztę PITa i wybrać kwotę 1%)
    Więcej informacji na http://www.233pdh.szczep7.pl/1-2/

 4. 22.03 nie będzie zbiórki, planujemy zamiast niej spotkać się w piątek 23.03 i ruszyć na Geocaching – poszukiwanie skrzynek na podstawie współrzędnych GPS. Będziemy poruszać się zastępami z pełnoletnim opiekunem. Więcej o geocachingu mogą Państwo dowiedzieć się na https://www.geocaching.pl/geocaching.php
 5. 24.03 Mistrzostwa Harcerzy w Biegach Przełajowych (termin uległ przesunięciu z lutego na marzec).
 6. Podsumowanie zebrania i sprostowanie kwestii obozowych:
  1. MEGABIWAK w długi weekend majowy – liczę, że uda nam się pojechać w gronie minimum 20 osobowym. Jest to ogromna szansa – tak długie weekendy zdarzają się bardzo rzadko, a organizacja biwaku wiąże się z dużo prostszymi formalnościami dla Państwa, a także dla mnie.
   1. Bardzo proszę o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 15.03 i wpłaty przedpłaty (100zł) na specjalne subkonto drużyny poświęcone MEGABIWAKOWI
    33 1140 2004 0000 3402 7570 6165 .
   2. 19.03 przekażę informację o koszcie ostatecznym.
   3. od 23.03 wycofanie uczestnictwa wiąże się z utratą przedpłaty.
   4. 13.04 ostateczny termin wpłaty II raty.
  2. Drużyna jako świetlica podwórkowa w programie „Wielkopolskie Podwórka”
   1. Tak jak mówiłem, zdaję sobie sprawę, że program raczej nie był adresowany do nas, ale pieniądze te zostały przyznane dla Chorągwi Wielkopolskiej ZHP  i czy je wykorzystamy, czy nie – nikt inny z nich nie skorzysta w tym programie (wrócą do Unii Europejskiej). Jest to mocno naciągane, ale z zaklasyfikowaniem ślimaków winniczków do ryb lub marchwi do owoców też Unia sobie poradziła.
   2. Absolutnie nie będę Państwa zmuszał, ale jeżeli będą Państwo wstanie zaznaczyć (najprawdopodobniej ostatnią kratkę), będę bardzo wdzięczny, bo przecież „potencjalnie Państwa dzieci mogą stać się wykluczone społecznie poprzez możliwość uzależnienia się od facebooka, gier komputerowych”, a drużynie wpadnie troszkę dotacji na Krzyże, Lilijki, Książeczki harcerskie, wszelkie inne materiały programowe itp. Zawsze jest to jakiś zastrzyk finansowy dla drużyny, który Państwa nic finansowo nie kosztuje. Liczę, że jest to mały krok, który przybliży nas do celu jakim jest zdobycie dla drużyny ciężkiego sprzętu obozowego (namioty wojskowe, kanadyjki, materace, koce). Zdobycie sprzętu obozowego przełoży się natomiast na obniżenie kosztów obozu. Bycie na własnym sprzęcie zwykle obniża koszt obozu o 15-20zł na osobie na dniu.
  3. Obóz – na początku roku rozmawialiśmy o 2 wersjach (2 tygodniowej i 3 tygodniowej). Oczywiście w ciągu dalszym podtrzymuję możliwość skrócenia obozu do dwóch tygodni – szczegóły na slajdach. Muszę jednak zaznaczyć, że obóz 3 -tygodniowy umożliwia lepsze przeżycie obozu. Więcej czasu spędzonego razem, to więcej czasu na wspólną pracę obozową, rozwój harcerski, pogłębienie przyjaźni, zdobycie nowych umiejętności, a przede wszystkim wspaniałą zabawę.
   1. Koszt obozu:
    1. w tym roku koszt obozu hufiec oszacował jako 45zł/dzień
     1. jadąc na 21 dni łączny koszt to 945 zł ja podałem 2zł więcej (pozwala to znaleźć na liście wpłat wpłaty naszych dzieci przy użyciu funkcji wyszukaj)
     2. jadąc na 14 dni łączny koszt to 630 zł ja podałem 1zł więcej (pozwala to znaleźć na liście wpłat wpłaty naszych dzieci przy użyciu funkcji wyszukaj)
    2. Na zebraniu podałem, że koszt obozu jest taki sam jak w zeszłym roku. Sprawdziłem ile kosztował w latach ubiegłych jak również ile dni trwał. Obozy 233 PDH w latach wcześniejszych:
     1. w 2017 roku w Jarosławcu łączny koszt wyniósł 999 zł (na programowe udało nam się zarobić dzięki sprzedaży grochówki, kiełbasy z grilla, konkursów festynowych w trakcie festynu szkolnego w POSM I st. nr 2) na obozie byliśmy 20 dni, czyli 50zł/dzień
     2. w 2016 roku w Pólko łączny koszt wyniósł 897zl (847zł + 50 zł programowe), trwał 19 dni, czyli 44,5zł/dzień
     3. w 2015 roku byliśmy na krótszym obozie i Stacjonarnym Spływie Kajakowym
      1. obóz w Podgajach łączny koszt wyniósł 745 zł (715zł + 30zł programowe), na obozie byliśmy 15 dni, czyli 50zl/dzień 
      2. Stacjonarny Spływ Kajakowy w Szwecji /k Wałcza 270zł, na spływie byliśmy 5 dni, czyli 54zł/dzień
   2. Terminy:
    1. 23.03 – podjęcie decyzji o długości obozu – przygotuję formularz wyboru. Formularz prześlę 19.03 przy okazji podawania kosztu MEGABIWAKU
    2. 31.05 – oddanie dokumentów, wpłata na konto hufca

Troszkę mail się rozrósł, ale liczę, że udało mi się przekazać w miarę jasno informację o obozie.

-- 

Z harcerskim zawołaniem CZUWAJ!
pwd. Sławomir Jaszczak