Misterium Męki Pańskiej 2014

Drogie Druhny i Druhowie oraz Rodzice!

Chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić do udziału w ważnym wydarzeniu jakim jest Misterium Męki Pańskiej. Jest to największe widowisko pasyjne na świecie, wystawiane w Poznaniu na Cytadeli już po raz czternasty. Udział w nim bierze blisko 300 aktorów. W jego przygotowanie zaangażowało się około 1000 osób, w tym 300 harcerek i harcerzy starszych, którzy oświetlą pochodniami Drogę Krzyżową.

Moim zdaniem, ten niezwykły spektakl jest wspaniałym sposobem na oderwanie się od codzienności i przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania oraz kanonizacji Jana Pawła II. Warto również pojawić się, aby zobaczyć jak wygląda tego typu przedsięwzięcie organizowane w całości przez amatorów. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej misterium.

Misterium Męki Pańskiej odbędzie się po Mszy św. w kościele salezjanów na Winogradach (początek o godzinie 18.00). Po nabożeństwie wierni wspólnie z aktorami przejdą na Cytadelę.

Zapraszam jeszcze raz w sobotę 12.04 na godzinę 20:00 na Cytadelę w okolice Dzwonu Pokoju. Spektakl trwa ok. 80 minut. Organizator zapewnia możliwość wybrania sobie dowolnych miejsc stojących (na trawie, ziemi lub asfalcie), ewentualnie siedzących (na tych samych wyżej wymienionych płaszczyznach, jednak ta opcja jest wysoce niezalecana :-)). Można wziąć ze sobą krzesełka lub inne siedziska.

 

Czuwaj!

dh Sławek

Dodaj komentarz