Kadra

Drużynowy: phm. Sławomir Jaszczak HO MAIL: slawek.233@onet.eu tel. 695898342

Z harcerstwem oficjalnie związany od 2004 roku – wtedy to zaczął przychodzić na zbiórki drużyny Vagabi od łac. wędrować. 2005 roku pierwszy obóz harcerski w Łowyniu z harcerzami Hufca Poznań-Jeżyce. Po obozie drużyna się rozpadła, ale harcerstwo pozostało – najpierw w 51 PDH Falco (wówczas drużyna koedukacyjna) następnie w SP nr 89 odrodził się Contrast. W Contraście pełnił różne funkcje: zastępowy Pilawy, zastępowy Nieczuji, kwatermistrz, przyboczny „od zastępu starszoharcerskiego Sulima”, przyboczny, a teraz drużynowy. Dodatkowo na szczeblach hufcowym i chorągwianym pełni funkcję Webmastera łącznie kilkudziesięciu stron internetowych.

Prywatnie studiuje Turystykę i Rekreację i pracuje jako pilot wycieczek, twórca stron internetowych i szeroko pojęty informatyk. Kocha rower, biegać, pływać. Jest członkiem służby liturgicznej panów w parafii Matki Odkupiciela w Poznaniu.

Przyboczna: pion. Justyna Wrzaskała

Do harcerstwa dołączyła będąc w gimnazjum, w roku 2013, kiedy zaczęła działać w 88 PDHS Dragon. Zaczęła z zastępem Wiwerna, a po dwóch latach została mianowana zastępową Hydry – funkcję tę pełniła przez półtora roku, po czym rozpoczęła swoją służbę w 233 PDH Contrast. Sznur przybocznej otrzymała na obozie w Pólku w 2016 roku. Obecnie działa także w pionie wędrowniczym Chimera w 88 PDHS Dragon.

W życiu prywatnym jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, klasy IIIB z Maturą Międzynarodową. Od trzech lat angażuje się w organizowany przez Hufiec Poznań-Jeżyce Harcerski Festiwal Filmowy „Czuwajfilm”.  Ukończyła kursy szycia, od drugiej klasy podstawówki gra na gitarze i śpiewa.

 

Przyboczna: Marika Rosada

Jej harcerska przygoda rozpoczęła się z dniem pierwszego września 2016 roku. Z chęcią służy pomocą w drużynie i kadrze Contrastu. Jest osobą otwartą i zawsze chętna do niesienia pomocy innym w szerokim tego słowa znaczeniu. W roku 2014 ukończyła kurs wychowawcy. Od roku pracuje z młodzieżą na koloniach i obozach letnich. Z drużyną związana od 2014 roku pomagając, gdy tylko potrzebny był dodatkowy wychowawca.

Z dumą nosi zielony sznur od września 2017

Prywatnie studentka 5 roku kierunku fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Uwielbia podróżować, jeździć na rowerze, tańczyć, pływać  i w sposób kreatywny spędzać wolny czas.

Przyboczny Tomek Iwanowski

Do harcerstwa dołączył w 2010, gdy jeszcze był w czwartej klasie szkoły podstawowej. Początkowo zasilił drużynę 147 Czarne Wilki wchodzącą w skład hufca Poznań-Stare miasto. Wraz z przejściem do gimnazjum zmienił też hufiec, dołączył do 88 PDHS Dragon. Przez pierwszy rok był szeregowym w zastępie Belgabad, potem został przeniesiony do zastępu Aksirel, a w 2016 roku wrócił do zastępu Belgabad i został od razu mianowany jego zastępowym. Pełnił tę funkcję przez rok, po czym został przeniesiony do 11 PDW Chimera, której członkiem jest cały czas.

Zielony sznur otrzymał na obozie w Łowyniu w 2018 roku.

W życiu prywatnym jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, klasa o profilu humanistycznym. Od jakiegoś czasu, angażuje się w koło Debat Oksfordzkich, uwielbia rozmowy, bieganie i pływanie

 

Stażysta: Radosław Jaszczak

 

Była kadra 233:

 • dh Janusz Walczak (drużynowy, obecnie szczepowy VII Szczepu ZHP)
 • dh Łukasz Turek (drużynowy)
 • dh Damian Chlebowicz (drużynowy)
 • dh Marek Trzaska (przyboczny, drużynowy)
 • dh. Marta Stefańska (przyboczna)
 • dh. Hanna Bąkowska (przyboczna)
 • dh Mateusz Niklaus (przyboczny)
 • dh. Paulina Szumlewicz (przyboczna)
 • dh Antoni Janas (funkcyjny, obecnie drużynowy 244 PDH Iktomi)
 • dh Jakub Stefko (przyboczny)
 • dh. Dobrawa Musiał (przyboczna)
 • dh Bartłomiej Konieczny (przyboczny)

Tworzenie komentarza