2019.07.10 Dzień 5

Dzisiaj mieliśmy okazję się wyspać. Pobudka dopiero o 7:30, więc nawet kadra miała okazję troszkę odespać. Pobudkę ogłosił dh Radek, następnie rozgrzewka zwana poranną zaprawą, poranna toaleta i apel przed śniadaniem. Po śniadaniu odbyła się pierwsza gra tematyczna dzięki której zbieraliśmy pieniądze na zbroję. Po grze każdy zebrał  fundusze na wykup jednej z trzech zbroi wytwornej, szykownej lub zwykłej skórzanej. Gra trwała aż do obiadu.

Po obiedzie i czasie dla słoniny poszliśmy na plażę zabierając ze sobą niezbędne akcesoria – stroje kąpielowe, łopatki i wiaderka do piasku, a także piłkę do siatkówki. Bawiliśmy się rewelacyjnie. Gdy wróciliśmy z plaży mieliśmy możliwość po raz pierwszy przejść przez bramę. Jest naprawdę ekstra – zeszłoroczna przy niej się chowa :-).

Zaraz po kolacji każdy zastęp zabrał się do prac budowlanych ponieważ w naszej świeżo wybudowanej świetlicy trzeba na czymś  siedzieć. Od 19:00 każdy zastęp budował 1 ławkę na max 5 osób. Większe zastępy budowały dwie mniejsze ławki bo tak jest łatwiej.

W tym miejscu muszę pochwalić zastęp Nieczuja – ich ławki (zrobionej bez jakiejkolwiek pomocy) nie powstydziłby się żaden stolarz…

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przypominamy, że czas na połączenia z dziećmi został zmieniony na 14:15-15:15 z uwagi na przesunięcie godzin posiłków.

Zdjęcia