2019.07.18 Dzień 13

O 7:40 rozległ się gromki głos pobudka, pobudka wstać i zostaliśmy tym sposobem obudzeni. Po pobudce nadszedł czas na rozgrzewkę – niespodzianką było odtańczenie makareny.

Po apelu, śniadaniu i oczywiście porządkach odbyła się gra zastępu Nieczuja. Prowadzący grę mieli spore utrudnienie, gdyż Mateusze zdawali sprawność „bliźnięta”, która na 24 h łączyła ich ręce półtora metrowym sznurkiem.

Tuż przed obiadem uczyliśmy się rozpoznawać cebulowe drzewo (sosna posmarowana cebulą) Zaraz po obiedzie odbyła się pierwsza gra z użyciem zastępowych telefonów. Gra w poszukiwaniu relikwii Świętego Krzyża. W tym miejscu chcieliśmy szczególnie podziękować (rodzicom Michała oraz Izy). Gra polegała na dotarcie na podane współrzędne korzystając z Map Google, a następnie znalezienie wiadomości od Zawiszy Czarnego. Aby wiadomość znaleźć trzeba było niuchać drzewa. Tak jak uczył Timon z Króla Lwa 3. Następnie znaleźć południe przy użyciu busoli, odmierzyć jeden metr i szukać mikro rulonika z tajną wiadomością od Zawiszy. Jak się okazało na Zawiszę Czarnego eskortującego relikwię Krzyżacy zastawili pułapkę. Udało mu się jednak przedrzeć, jednak Krzyżacy podążali tropem naszego wielkiego rycerza. Zadanie polegało na dogonieniu Zawiszy i pomóc mu wykonać misję – dostarczyć relikwie. Zadanie zdecydowanie do tych łatwych nie należało. Zawisza zostawiał mnóstwo wiadomości, z których wynikało, że Krzyżacy wciąż się zbliżają i depczą mu po piętach. Ostatecznie nasz bohater ukrył relikwie w okolicach naszej fosy, sam odciągając rycerzy Najświętszej Marii Panny jak najdalej od ukrytej relikwii. Gwóźdź, którym przybito Pana Naszego rycerz herbu Sulima ukrył pod mostem.

Po kolacji poszliśmy na chwilę na Mausa, a następnie na kolejną grę związaną z telefonami i tym razem szyframi. Gra miała na celu opanowaniu Morsa, szyfrów Cezara, sylabowego, czekoladki, zamiany, ułamokowego i komórkowego. Zastępy poruszały się między punktami rozmieszczonymi nie na drodze tylko na konkretnych współrzędnych w lesie. Nauka trwała, aż do wieczornej toalety, a następnie położyliśmy się spać i już o 22:40 poszliśmy spać.

Zdjęcia