2021.07.29

Następny dzień obozu za nami…

Po pobudce świętowaliśmy 111 urodziny Bilba i z tej okazji, w ramach rozgrzewki, zaśpiewaliśmy mu sto lat oraz żywo zatańczyliśmy belgijkę i makarenę. Po śniadaniu odbył się apel, podczas którego wyznaczyliśmy nowych zastępowych i parę osób oficjalnie uzyskało sprawności. Następnie dzieci uczestniczyły w pozoracji. W jej czasie miały one uratować Froda i opatrzyć jego ranę zadaną mu przez króla czarnych jeźdźców. W rolę Froda wcielili się zastępowi. Po pozoracji zagraliśmy w trzy kije oraz mausa.

Po obiedzie dzieci wyruszyły do lasu, by odpowiedzieć na zawieszone na drzewach pytania. Miały one na celu wyznaczenie ich ras. Wyniki tych testów pozwoliły nam podzielić dzieci na pięć grup: hobbitów, krasnoludów, ludzi, elfów i półelfów. Jednak nie zdążyliśmy dokończyć odpowiadania na pytania, gdyż w pewnym momencie zawyła syrena, która miała oznaczać alarm pożarowy. Byliśmy bardzo zdezorientowani, ponieważ żadna próba nie była zapowiedziana. Zebraliśmy się w jednym miejscu i biegiem ruszyliśmy na asfaltową drogę. Gdy tam dotarliśmy okazało się, że syrena wybrzmiała z pobliskiego wesela. Życzyliśmy młodej parze szczęśliwego życia razem i wróciliśmy do zajęć.

Po dokończeniu testu na rasę wróciliśmy do podobozu i obejrzeliśmy prolog pierwszej części Władcy Pierścieni. Dzięki temu dzieci zapoznały się z historią powstania pierścieni i dowiedziały się, dlaczego Jedyny Pierścień należy zniszczyć. Chwilę później zebraliśmy się, aby debatować nad tym, co zrobić z magicznym przedmiotem. Innymi słowy zorganizowaliśmy naradę w Rivendell, podczas której nastąpił przełomowy moment próby zniszczenia tego przedmiotu przez Gimliego. Okazało się, że da się go zniszczyć tylko w Mordorze. Każdy zastęp dostał swój własny pierścień. Utworzyliśmy również Drużynę Pierścienia, która podjęła się wrzucenia go w szczeliny zagłady.

Po kolacji udaliśmy się na pas manewrowy, by poćwiczyć musztrę, a później zagraliśmy w beretówę. Dzień zakończyliśmy obejrzeniem kolejnych scen z filmu, wieczorną toaletą oraz otwarciem mostu do Shire.

 

Zdjęcia