2021.08.05

Kolejny dzień obozu za nami..

Tym razem dzień zaczęliśmy mniej standardowo, bo w ramach rozgrzewki tańczyliśmy Belgijkę wraz z 89 JGZ Wesołe Krasnale i 88 PDHS Dragon. Po śniadaniu uczestnicy uczyli się podstaw topografii, a wśród nich: sposoby wyznaczania północy, znaki patrolowe, obliczanie wysokości drzewa za pomocą twierdzenia Talesa czy azymuty. Po nauce dzieci były już gotowe do znalezienia Golluma, co udało się wszystkim zastępom, natomiast najszybciej udało się to Czewoji i Godziembie.

Po obiedzie ze względu na pogodę niestety nie udało nam się zrealizować planowanej przeprawy przez jezioro. Zamiast tego zagraliśmy po raz pierwszy tak długo w mausa oraz mur. Następnie kadra pokazała dzieciom jak zbudować chatkę robinsona i odpowiedziała na bardzo liczne związane z nią pytania.

Po kolacji zagraliśmy w szybkie trzy kij, a następnie ubraliśmy się w mundury w celu udania się na ognisko przekazaniowe (zuchów z 89 JGZ do harcerzy z 233 PDH), niestety pogoda i tutaj nie dopisała. Zamiast tego zorganizowaliśmy świecznisko w naszej pięknej, przestrzennej świetlicy. Obrzęd ten nie odbył się bez łez wśród przekazywanych zuchów. Po świecznisku i rozebraniu się z mundurów wróciliśmy do oglądania Władcy Pierścieni – Dwóch Wież. Teraz z niecierpliwością wyczekujemy dnia kolejnego, podczas którego dzieci udają się na chatkę Robinsona. W związku z tym, wyjątkowo prosimy o nie dzwonienie do dzieci tego dnia. Kontakt z waszymi pociechami będzie możliwy po powrocie dzieci z chatki.

Zdjęcia