2021.08.09

Obóz powoli zbliża się do końca.

Po rozgrzewce i śniadaniu klasycznie przeprowadziliśmy apel. Podczas niego dowiedzieliśmy się że dh Ksawery C. zamknął próbę na Krzyż Harcerski oraz ogłoszone zostały wyniki gry „Labirynt Szeloby”. Na podium stanęli kolejno dh Maksymilian Z, dh Jeremi Ł, oraz dh. Oliwia P. Następnie zagraliśmy w „rozbudowywanie zamków” czyli w grę ekonomiczno-taktyczną.

Po obiedzie przyszedł wreszcie czas na długo wyczekiwany (bo całe dwa lata) chrzest obozowy, podczas którego aż dwadzieścioro śmiałków przeszło wszystkie próby. Przejścia trasy nie ułatwiali ochrzczeni już na obozie w Stilo członkowie drużyny oraz kadra. Ponadto dzieci musiały iść z zakrytymi oczami i zdać się na łaskę prowadzących.

Wieczorem kontynuowaliśmy seans Władcy Pierścieni – Powrotu Króla, a następnie udaliśmy się na ognisko rozstawiane przez dh. Asię N, dh. Dalię C oraz dh. Weronikę R pod czujnym okiem kadry. Po ognisku przyszedł czas na ceremonię wręczenia Krzyża Harcerskiego. Krzyż harcerski otrzymali dh Maksymilian Z, dh Jeremi Ł oraz dh Ksawery C. Po krzyżowaniu szybko udaliśmy się do ciepłych łóżek i poszliśmy spać.

 

zdjęcia