2021.08.10

Podczas dzisiejszych zajęć połączyliśmy zadania na sprawność fizyczną, wraz z zadaniami na myślenie, a nawet z grami na los!

Dzień zaczęliśmy od śniadania. Po śniadaniu przeprowadziliśmy generalne porządki. Następnie przeprowadzony został apel, na którym dowiedzieliśmy się, że druhna Julia R.-L. ukończyła próbę na Krzyż Harcerski. Nie tylko ona może pochwalić się osiągnięciami. Druhna Nadia Sz. oraz druhna Weronika B. zamknęły sprawność Śpiewaczka, a druh Maks Z. zdobył sprawność Sanitariusz. Po apelu przeprowadziliśmy grę o tematyce bitwy na Polach Pellenoru. Należało w niej pokonać potwory za pomocą rzutów kostką i ulepszeń swoich ataków. Gra przyniosła sporo emocji i bardzo spodobała się dzieciom.

Po poobiednim odpoczynku przyszedł czas na zorganizowanie olimpiady obozowej, w której głównymi kategoriami był rzut młotem, oszczepem, tor przeszkód, skok o tyczce, chód sportowy (na cześć naszego medalisty), podciąganie się oraz układanie łamigłówek na czas.

Po kolacji udaliśmy się do kąpieli, a następnie na pole do mausa, aby pograć jakiś czas w tę grę. Gdy już skończyliśmy, zebraliśmy się w świetlicy, aby obejrzeć kolejny fragment Powrotu Króla. Mamy nadzieję skończyć całą trylogię jeszcze na tym obozie :). Po seansie udaliśmy się do spania.