1% podatku przekaż harcerzom w datku

Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Ciocie, Wujkowie, Przyjaciele drużyny, byli Członkowie!

Zwracam się dzisiaj do Was z dwiema ogromnymi prośbami. Pierwsza dotyczy przekazania nam w zeznaniu podatkowym jednego procenta podatku – za chwilę wyjaśnię dlaczego warto i w jaki sposób można to zrobić. Druga – to przekazanie tego apelu dalszej rodzinie i przyjaciołom. Jeden procent podatku mogą przekazywać również firmy.

Dlaczego warto przekazać 1% podatku 233 PDH CONTRAST im. Zawiszy Czarnego?

 • Bo taka forma wsparcia finansowego Państwa nic nie kosztuje. I tak muszą Państwo ten jeden procent odprowadzić, mają Państwo jednak przywilej decydować o jego losie, dokąd trafi – w myśl zasady „Pomóż harcerzowi, nie daj fiskusowi”.
 • Przekazanie go drużynie to inwestowanie w Państwa dzieci, w ich wychowanie, w ich dobrą zabawę – poprzez zapewnienie urozmaiconych materiałów programowych.
 • Bo każda wpłata jest ważna – im ich więcej, tym mamy większe możliwości działania, a przede wszystkim odczuwamy z Państwa strony wsparcie i akceptację naszych działań. To, że harcerstwo dzieciom się podoba i jest dla nich ważne, widzimy po ich zaangażowaniu, obecności na zbiórkach i udziale w innych akcjach 🙂
 • Dzięki corocznym wpływom z jednego procenta radzimy sobie, istniejemy i rozwijamy się.

Jak wykorzystujemy przekazany nam 1%?

 • Przede wszystkim muszę wyjaśnić, że zanim on do nas dotrze, troszkę wody w Warcie przepłynie. Przekazany 1% przez Państwa w 2016 roku trafił na nasze konto w hufcu w styczniu 2017, więc jeszcze tej puli nie wykorzystaliśmy.
 • 1 % z 2015 roku został wydany na dofinansowanie zakupu sześciu 8 osobowych namiotów turystycznych. Lekkie namioty w których mieści się cała drużyna otworzyły nam nowe możliwości biwakowe. Wykorzystaliśmy je już trzykrotnie w trakcie biwaku rowerowego w Wojnówku, w trakcie stacjonarnego obozu kajakowego w Szwecji koło Wałcza, w trakcie biwaku rowerowego w Jamnie w długi weekend majowy.

 

Jak mogą nam Państwo przekazać 1 %?

 • korzystając z dedykowanej internetowej aplikacji do wypełnia PIT’ów e-pity online,
 • korzystając z jakiekolwiek programu do wypełniania PIT’ów lub wypełniając je ręcznie, trzeba wtedy pamiętać o trzech krokach:
  • Krok I – numer KRS – W rubryce : WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) wpisujemy tylko numer KRS, czyli 0000266321 (bez nazwy organizacji)
  • Krok II – wnioskowana kwota – wpisujemy 1% kwoty naszego podatku zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół
  • Krok III – Cel szczegółowy – w informacjach uzupełniających w punkcie cel szczegółowy wpisujemy Hufiec ZHP Poznań-Jeżyce / 233 PDH Contrast

 

PIT można również wypełnić on-line tutaj (wtedy numer KRS i cel szczegółowy jest już ustawiony na naszą drużynę, wystarczy wypełnić resztę PITa i wybrać kwotę 1%)

treasure map with a compass on it

Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie nas!

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!
drużynowy 233 PDH Contrast
pwd. Sławomir Jaszczak HO

Dodaj komentarz