O drużynie

Jesteśmy 233 Poznańską Drużyną Harcerską Contrast im. Zawiszy Czarnego, częścią VII Szczepu ZHP im. Bolesława Chrobrego działamy przy hufcu Poznań-Jeżyce należącego do chorągwi Wielkopolskiej, która jest częścią Związku Harcerstwa Polskiego. Jesteśmy jedną z dwóch drużyn harcerskich w naszym szczepie. W SP 89 działamy wraz 89 Jeżycką Gromadą Zuchową „Wesołe Krasnale”. Nasza drużyna zrzesza chłopców i dziewczęta w wieku 9-13 lat uczęszczających do klas IV-VI szkoły podstawowej. Wielu członków naszej drużyny została do nas przekazana od Zuchów z 89 JGZ. Wszyscy harcerze i harcerki za nim trafią do gimnazjum przekazywani są dalej do drużyny starszoharcerskiej – 88 Poznańskiej Drużynie Harcerzy Starszych Dragon. W naszym Szczepie dbamy o dzieci i młodzież i nikogo nie porzucamy na ich harcerskiej drodze. Żadna z dróg nie jest też drogą ślepą. Każda prowadzi ku świetlanej przyszłości.

Drużyna składa się obecnie z 7 zastępów. Każdy zastęp jest złożony z druhów lub druhen w tym samym wieku. Liderem zastępu jest rówieśnik – zastępowa/zastępowy. Łatwo ich rozpoznać mają brązowe sznury. Nazwy zastępów pochodzą od szlacheckich rodów – od ich herbów.

Drużyna jest prowadzona przez dh. pwd. Michała Kobryńskiego (michal.kobrynski@zhp.net.pl tel. 607569885) i przybocznych,  dh. ćw. Jakuba Metelskiego, dh. pwd. Radosława Jaszczaka, oraz dh. pionierkę Zofię Kazmuchę.  Więcej informacji o nas znajdą Państwo tutaj.

Dodaj komentarz