Kadra

Drużynowy: phm. Sławomir Jaszczak HO mail: slawomir.jaszczak@zhp.net.pl tel. 695898342

Z harcerstwem oficjalnie związany od 2004 roku – wtedy to zaczął przychodzić na zbiórki drużyny Vagabi od łac. wędrować. 2005 roku pierwszy obóz harcerski w Łowyniu z harcerzami Hufca Poznań-Jeżyce. Po obozie drużyna się rozpadła, ale harcerstwo pozostało – najpierw w 51 PDH Falco (wówczas drużyna koedukacyjna) następnie w SP nr 89 odrodził się Contrast. W Contraście pełnił różne funkcje: zastępowego Pilawy, zastępowego Nieczuji, kwatermistrza, przybocznego „od zastępu starszoharcerskiego Sulima”, przybocznego, a teraz drużynowego. Dodatkowo na szczeblach hufcowym i chorągwianym pełni funkcję Webmastera łącznie kilkudziesięciu stron internetowych. Od października 2019 jest komendantem hufca Poznań Jeżyce.

Prywatnie studiuje Turystykę i Rekreację i pracuje jako pilot wycieczek, twórca stron internetowych i szeroko pojęty informatyk. Kocha rower, biegać, pływać. Jest członkiem służby liturgicznej panów w parafii Matki Odkupiciela w Poznaniu.

Przyboczna: pwd. Marika Jaszczak HO, mail : mariika.jaszczak@zhp.net.pl tel. 668171714

Jej harcerska przygoda rozpoczęła się z dniem pierwszego września 2016 roku. Z chęcią służy pomocą w drużynie i kadrze Contrastu. Jest osobą otwartą i zawsze chętna do niesienia pomocy innym w szerokim tego słowa znaczeniu. W roku 2013 ukończyła kurs wychowawcy.. Z drużyną związana od 2014 roku pomagając, gdy tylko potrzebny był dodatkowy wychowawca. Z dumą nosi zielony sznur od września 2017roku.W 2020 roku ukończyła kurs przewodnikowski „Źródło”, a po zamknięciu próby przewodnikowskiej w sierpniu tego samego roku złożyła zobowiązanie instruktorskie.

Prywatnie absolwentka (magister) kierunku fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie pracuje jako Fizjoterapeutka w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej POPON przy ulicy Wiankowj 3 w Poznaniu. Ukończyła liczne kursy zawodowe min. Terapia wgl. McKenziego. Kurs Terwnera Medycznego, Koncepcje Powięzi- rożne podejścia Terapeutyczne. Chętnie podejmuje się również rehabilitacji dzieci w wieku 1-5 lat : wady postawy i zakurzenia napięcia mięśniowego . Ma na tym polu liczne sukcesy terapeutyczne.  Uwielbia podróżować, jeździć na rowerze, tańczyć i w sposób kreatywny i pożyteczny spędzać wolny czas.

Przyboczny: ćwik Radosław Jaszczak mail radoslaw.jaszczak@zhp.net.pl tel. 607153339

Z harcerstwem związany jest od 2009 roku, kiedy przyszedł na swoją pierwszą zuchową zbiórkę w 89 JGZ Wesołe Krasnale. Po niecałych trzech latach fantastycznej zabawy, zdobywania zuchowych sprawności i gwiazdek, został przekazany do Contrastu. Tam pełnił funkcję chorążego, a później zastępowego, w zastępie Godziemba. Po kolejnych trzech latach wspaniałej harcerskiej przygody, na biwaku rocznicowym Dragona w Rybitwach, został przekazany do 88 PDHS Dragon. W Dragonie był chorążym drużyny, a potem zastępowym zastępu Belgabad. W ten sposób minęły następne trzy lata w świetnym harcerskim towarzystwie. Na swoim biwaku rocznicowym Dragona w 2018 roku, został przekazany do 77 PDW Chimera, gdzie działa obecnie. Sznur przybocznego otrzymał na biwaku rocznicowym 23.02.2019 w Łubowie.

Absolwent POSM Ist. im. Tadeusza Szeligowskiego na Śródce, później uczeń POSM II stopnia na Solnej. Gra na gitarze, fortepianie i perkusji. Obecnie uczeń 1 klasy w IX LO, na profilu inżynieryjno- technologicznym. Uwielbia czytać, jeździć na rowerze i grać w piłkę nożną.

Przyboczny: ćwik Jakub Metelski mail jakub.metelski@zhp.net.pl tel. 693771841

Przyboczny: odkrywca Michał Kobryński mail. michal.kobrynski@zhp.net.pl tel. 607569885

Przyboczna: sam. Julia Gorzelańczyk mail julia.gorzelanczyk@zhp.net.pl tel. 693901644

Była kadra 233:

 • dh Janusz Walczak (drużynowy)
 • dh Łukasz Turek (drużynowy)
 • dh Damian Chlebowicz (drużynowy)
 • dh Marek Czechowski (przyboczny, drużynowy)
 • dh. Marta Stefańska (przyboczna)
 • dh. Hanna Bąkowska (przyboczna)
 • dh Mateusz Niklaus (przyboczny)
 • dh. Paulina Szumlewicz (przyboczna)
 • dh Antoni Janas (funkcyjny, obecnie drużynowy 244 PDH Iktomi)
 • dh Jakub Stefko (przyboczny)
 • dh. Dobrawa Musiał (przyboczna)
 • dh Bartłomiej Konieczny (przyboczny)
 • dh Tomek Iwanowski (przyboczny)
 • dh Justyna Wrzaskała (przyboczna)

Dodaj komentarz