Kadra

Drużynowy: phm. Sławomir Jaszczak HO mail: slawomir.jaszczak@zhp.net.pl tel. 695898342

Z harcerstwem oficjalnie związany od 2004 roku – wtedy to zaczął przychodzić na zbiórki drużyny Vagabi od łac. wędrować. 2005 roku pierwszy obóz harcerski w Łowyniu z harcerzami Hufca Poznań-Jeżyce. Po obozie drużyna się rozpadła, ale harcerstwo pozostało – najpierw w 51 PDH Falco (wówczas drużyna koedukacyjna) następnie w SP nr 89 odrodził się Contrast. W Contraście pełnił różne funkcje: zastępowego Pilawy, zastępowego Nieczuji, kwatermistrza, przybocznego „od zastępu starszoharcerskiego Sulima”, przybocznego, a teraz drużynowego. Dodatkowo na szczeblu chorągwianym pełni funkcję Webmastera łącznie kilkudziesięciu stron internetowych. Od października 2019 jest komendantem hufca Poznań Jeżyce.

Prywatnie szczęśliwy mąż i przyszły tata, pilot wycieczek, twórca stron internetowych i szeroko pojęty informatyk. Kocha rower, biegać, pływać. Jest członkiem służby liturgicznej panów w parafii Matki Odkupiciela w Poznaniu.

Przyboczna: pwd. Marika Jaszczak HO, mail : marika.jaszczak@zhp.net.pl tel. 668171714

Jej harcerska przygoda rozpoczęła się z dniem pierwszego września 2016 roku. Z dumą nosi zielony sznur od września 2017 roku. W 2020 roku ukończyła kurs przewodnikowski „Źródło”, a po zamknięciu próby przewodnikowskiej w sierpniu tego samego roku złożyła zobowiązanie instruktorskie.

Prywatnie szczęśliwa żona i przyszła mama. Zawodowo fizjoterapeutka w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej POPON przy ulicy Wiankowj 3 w Poznaniu. Ukończyła liczne kursy zawodowe min. Terapia wg. McKenziego. Kurs Intratnej Terapii Blizn oraz Diagnostyka i Terapia Stawu Skroniowo- żuchwowego. Chętnie podejmuje się również rehabilitacji dzieci w wieku 1-5 lat : wady postawy i zakurzenia napięcia mięśniowego. Ma na tym polu liczne sukcesy terapeutyczne.  Uwielbia podróżować, jeździć na rowerze, tańczyć, w sposób kreatywny i pożyteczny spędzać wolny czas.

Przyboczny: ćwik Radosław Jaszczak mail radoslaw.jaszczak@zhp.net.pl tel. 607153339

Z harcerstwem związany jest od 2009 roku, kiedy przyszedł na swoją pierwszą zuchową zbiórkę w 89 JGZ Wesołe Krasnale. Po niecałych trzech latach fantastycznej zabawy, zdobywania zuchowych sprawności i gwiazdek, został przekazany do Contrastu. Tam pełnił funkcję chorążego, a później zastępowego, w zastępie Godziemba. Po kolejnych trzech latach wspaniałej harcerskiej przygody, na biwaku rocznicowym Dragona w Rybitwach, został przekazany do 88 PDHS Dragon. W Dragonie był chorążym drużyny, a potem zastępowym zastępu Belgabad. W ten sposób minęły następne trzy lata w świetnym harcerskim towarzystwie. Na swoim biwaku rocznicowym Dragona w 2018 roku, został przekazany do 77 PDW Chimera, gdzie działa obecnie. Sznur przybocznego otrzymał na biwaku rocznicowym 23.02.2019 w Łubowie.

Absolwent POSM Ist. im. Tadeusza Szeligowskiego na Śródce, później uczeń POSM II stopnia na Solnej. Gra na gitarze, fortepianie i perkusji. Obecnie uczeń 1 klasy w IX LO, na profilu inżynieryjno- technologicznym. Uwielbia czytać, jeździć na rowerze i grać w piłkę nożną.

Przyboczny: ćwik Jakub Metelski mail jakub.metelski@zhp.net.pl tel. 693771841

Przyboczny: odkrywca Michał Kobryński mail. michal.kobrynski@zhp.net.pl tel. 607569885

Z harcerstwem związany jest krótko, bo od 2016 roku, kiedy to pojechał na swój pierwszy obóz w Bieszczady z drużyną 88 PDHS Dragon. Po dwóch latach i 3 obozach zabawy oraz nauki w Dragonie, gdzie pełnił funkcję proporcowego zastępu, został przekazany do 77 PDW Chimera, gdzie działa po dzień dzisiejszy. Działalność w 233 PDH Contrast rozpoczął natomiast w styczniu 2019 roku. Sznur przybocznego otrzymał na obozie w Stilo w dniu odwiedzin, tj. 20 lipca 2019.

Absolwent Gimnazjum nr 4 im. Mikołaja Kopernika na Winogradach oraz IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu (profil matfizgeo). Obecnie student I roku Budownictwa na Politechnice Poznańskiej. Uwielbia uprawiać kalistenikę, jeździć na rowerze wraz z dh. Radkiem, literaturę fantastyczną oraz muzykę filmową. Ponadto kocha chodzić po górach i spędzać czas wolny na łonie natury.

Kandydaci na przybocznych:

 • Eryk Dewicki
 • Julia Miodek
 • Zofia Kazmucha

Była kadra 233:

 • dh Janusz Walczak (drużynowy)
 • dh Łukasz Turek (drużynowy)
 • dh Damian Chlebowicz (drużynowy)
 • dh Marek Czechowski (przyboczny, drużynowy)
 • dh. Marta Stefańska (przyboczna)
 • dh. Hanna Bąkowska (przyboczna)
 • dh Mateusz Niklaus (przyboczny)
 • dh. Paulina Szumlewicz (przyboczna)
 • dh Antoni Janas (funkcyjny, obecnie drużynowy 244 PDH Iktomi)
 • dh Jakub Stefko (przyboczny)
 • dh. Dobrawa Musiał (przyboczna)
 • dh Bartłomiej Konieczny (przyboczny)
 • dh Tomek Iwanowski (przyboczny)
 • dh Justyna Wrzaskała (przyboczna)
 • dh Julia Gorzelańczyk (przyboczna)

Dodaj komentarz