Zbiórki, Biwaki, Obozy

Zbiórka

Odbywa się regularnie, przeważnie raz w tygodniu w czwartki – spotykamy się całą drużyną najczęściej w harcówce w SP 89, ale kiedy możemy wychodzimy poza mury szkoły. Informacja o najbliższej zbiórce jest zamieszczona na stronie głównej.

Zbiórka Zastępu

Jest to zbiórka przygotowana wyłącznie przez jeden zastęp dla siebie. W zbiórce uczestniczy, w formie opiekuna, ktoś z kadry. Więcej informacji o zbiórce zastępu mogą Państwo zaczerpnąć tutaj.

Biwak

Jest to weekendowy wyjazd całej drużyny. W trakcie biwaku mamy zdecydowanie więcej czasu na realizację programu, więc program jest bardziej rozbudowany i ciekawszy, to właśnie po takim wyjeździe większość dzieci, które się waha nad wstąpieniem do drużyny harcerskiej wraca mówiąc „Mamo, Tato – chcę być harcerką/harcerzem”. Na biwak jedziemy w mundurze (kto już posiada), zapakowani w plecaki i tylko plecaki – dodatkowe siatki i inne pakunki są uciążliwe w transporcie. Na biwaki w miesiącach chłodnych jeździmy do szkół w okolicach Poznania, w miesiącach cieplejszych staramy się wykorzystać nasze drużynowe namioty turystyczne. Wszystkie informacje dotyczące zbliżającego się biwaku są dostępne na stronie głównej, jeśli już jakieś istnieją :-).

Obóz

Jest naszym wakacyjnym wyjazdem. Jedziemy do lasu na 3 tygodnie i tam mamy okazje zbudować obóz, spać na kanadyjkach w wojskowych namiotach. Realizować bardzo rozbudowany program. Zgłębiać wiedzę z zakresu samarytanki, pionierki, terenoznawstwa, przyrody, szyfrów, łączności. Zdobywać nowe umiejętności – np. jak w lesie wybudować huśtawkę, wybudować ławkę, która stoi. Uczestniczyć w wielu zaplanowanych grach terenowych, dobrze się bawić i zawiązywać przyjaźnie na całe lata.

Wszelkie informacje o obozie pojawią się na „zebraniu z Rodzicami w sprawie obozu”