Nasze dziecko chce zostać harcerzem

Bardzo nas to cieszy!

Proszę dziecku pogratulować i wspierać je, aby wytrwało w tym postanowieniu.  Możemy Państwa zapewnić, że ze wszystkich sił będziemy się starali, aby harcerstwem zaraziło się na 100% – tak jak my, na całe lata.

Pierwsze zbiórki

Jest to czas w trakcie którego dziecko rozpoznaje, czy harcerstwo jest tym „czymś”. Proszę je zachęcać, aby uczęszczało regularnie na zbiórki, biwaki i inne akcje drużyny.

Jest to również czas w którym będą Państwo musieli wypisać dla nas dwa dokumenty (można je pobrać i wydrukować lub odebrać na zbiórce):

  • Zgoda rodziców na przynależność dziecka do ZHP w: PDF, DOCX

Mundur

Gdy już będą Państwo wiedzieli, że harcerstwo pozytywnie wciąga Państwa pociechę, można zacząć myśleć o kompletowaniu munduru – absolutnie nie wymagamy, aby ktoś kupował mundur z dnia na dzień. Spokojnie, mundur można kupować etapami – najlepiej w kolejności: beret z lilijką, bluza z chustą, plakietki, spodnie krótkie lub spódnica + getry/spodnie długie. Można wykorzystać do tego celu jakieś święta dziecka (urodziny, imieniny), a może Gwiazdor którąś część umundurowania zostawi pod choinką?

Więcej informacji o umundurowaniu – tutaj