Podstawowe informacje

Drodzy Rodzice!

Zgodnie z ustaleniami z zebrania przesyłam propozycję biwaku rowerowego.
Dla osób niewtajemniczonych: w trakcie zebrania z Rodzicami zaproponowałem zorganizowanie biwaku rowerowego w długi weekend majowy. Planowany jest w miejscowości Jamno koło Słońska w otulinie Parku Narodowego Ujście Warty. Jest to malowniczy teren, który świetnie się nadaje do wypoczynku, również harcerskiego. Ponieważ długo byłoby opisywać słowami jak tam jest, przesyłam link do filmu, który warto obejrzeć. LINK
Na obszarze Parku Narodowego Ujście Warty zaobserwowano ponad 279 gatunków ptaków, z czego lęgi stwierdzono u więcej niż 170 gatunków. Kilkanaście z nich figuruje w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt, np.: bączek, ohar, cyraneczka, mewa mała, kulik wielki. Nasze pole namiotowe usytuowane jest niedaleko pola uprawnego, na którym co rano setki, a może nawet i tysiące ptaków wita dzień. W trakcie biwaku nie będziemy pokonywać rowerami nie wiadomo jak długich tras (maksymalnie około 20 km). Przed planowanym terminem wyjazdu postaramy się zorganizować też kilka wycieczek rowerowych, by zaprawić się w bojach.
Na wyprawę pojedziemy z plecakami pociągiem do Witnicy. Tam przesiądziemy się na rowery, które przyjadą ciężarówką (w pociągu nie da się przewieźć 30 rowerów). Jeżeli ktoś ma lepsze wejścia w PKP regio – uprzejmie proszę o ujawnienie się :-)). Rowerami pojedziemy do Jamna, korzystając z przeprawy promowej przez Wartę. Na miejscu rozbijemy nasze contrastowe namioty za stodołą, w której będziemy trzymać rowery. Nasi gospodarze – właściciele agroturystyki „Pod Lipami” – są niezwykle dobrymi i uśmiechniętymi ludźmi, lubiącymi dzieci. Jestem zatem przekonany, że ugoszczą nas, przychylając nam nieba. W agroturystyce można podpatrzeć życie gęsi, czarnych świnek, 3 kotów, psa – Rudego i drugiego, który szczeka regularnie jak metronom.

 • Termin: 30.04-3.05.2016
 • Wyjazd:
  • Piątek 29.04 na zapraszam z rowerami do harcówki
  • Sobota 30.04 rano zbiórka na Dworcu Letnim PKP
 • Powrót:
  • Wtorek 3.05 w godzinach popołudniowych powrót na Dworzec Letni PKP
  • Wtorek 3.05 odbiór rowerów pod SP 89 od godziny przyjazdu na dworzec przez godzinę
 • Koszt: 140zł  (w cenie: zakwaterowanie, wyżywienie, prom, przejazd, transport rowerów)
 • Wpłata i oddanie zgody: 08.04 – ostateczny termin (wpłaty na konto drużyny lub do kasy na zbiórce)
 • Zabieramy ze sobą

Moje zadanie wypełniłem. Teraz misja dla Państwa, Drodzy Rodzice:
bardzo proszę o deklaracje udziału Państwa dzieci (dla całych rodzin będę organizował rodzinny spływ kajakowy) TAK/NIE do końca listopada. Proszę o przekazanie mi informacji niezależnie od decyzji – dzięki temu będę wiedział, na czym stoję.

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!
pwd. Sławomir Jaszczak
drużynowy 233 PDH CONTRAST