2021.07.28

Dzisiaj wstaliśmy o 7 i rozpoczęliśmy dzień rozgrzewką, aby uczestnicy oraz kadra mogli się rozbudzić. Potem zabraliśmy się za poranną toaletę, porządki i przygotowaliśmy się do śniadania. Po śniadaniu odbył się apel i z przyjemnością ogłaszamy, że dwie druhny zostały oficjalnie mianowane na Ochotniczki Związku Harcerstwa Polskiego!

Jako że już skończyliśmy z budową podobozu i wszystkie najważniejsze budowle mamy postawione, mogliśmy dzisiaj ze spokojem rozpocząć zabawę we Władcę Pierścieni. Na początek musieliśmy przygotować się do wyjścia z Shire. W tym celu powtórzyliśmy podstawy pierwszej pomocy, a następnie, po obiedzie, zabraliśmy się za tworzenie lasek scoutowych (lub wędrowca). Posłużą nam one jako wsparcie w podróży do Mordoru. Znalezienie odpowiedniej laski w lesie oraz ociosanie jej z sęków zajęło dzieciom całe popołudnie. W międzyczasie do podobozu zawitali nasi koledzy z Dragona i pomogli nam zamienić namioty z niskich na wysokie. Dzięki nim nasze dzieci mogą stać wyprostowane w każdym zakamarku namiotu :))

Po kolacji wybraliśmy się na wędrówkę w poszukiwaniu Gandalfa, ostatecznie za pomocą znaków topograficznych znaleźliśmy drogę do wiadomości czarodzieja. Szczęśliwie dotarliśmy do gospody Pod Rozbrykanym Kucykiem. Po zagraniu w trzy kije mogliśmy spokojnie i bezpiecznie pójść się umyć oraz udać się na spoczynek. W gospodzie czarni jeźdźcy nam nie zagrażają.

Zdjęcia