2021.07.30

Kolejny dzień obozu za nami…

Dzisiaj po rozgrzewce i śniadaniu został przeprowadzony apel, podczas którego mianowani na podzastępowych zostali: dh Maksymilian Z., dh Karol G., dh. Nela K., dh. Gabriela Ł. Poza podzastępowymi zostali również mianowani proporcowi: dh Teodor D, dh Adam N, dh. Gabriela K, a zaszczytną funkcję chorążej drużyny otrzymała dh. Weronika B.

Po apelu uczyliśmy się szyfrów takich jak alfabet Morse’a, czekoladka, zamienny (cezara), sylabowy, czy ułamkowy. Ku naszej ogromnej radości dzieci bardzo zaangażowały się w kurs i przyswoiły bardzo dużo nowych informacji 😊.

Po obiedzie i bardzo produktywnym, obfitym w zdawanie punktów czasie wolnym, podczas którego próbę na Krzyż Harcerski ukończył (jako pierwszy z ze wszystkich uczestników) dh Nikodem K., zagraliśmy w grę tematyczną. Zabawa polegała na walce z potworami za pomocą punktów doświadczenia, które zbierało się szyfrując i rozszyfrowując wiadomości. Celem gry było pokonanie najsilniejszego z potworów, czyli Czatownika oraz rozszyfrowanie ostatniego szyfru, dzięki któremu udało nam się wejść do Morii.

Wieczorem, po kolacji i wieczornej toalecie udaliśmy się na ognisko drużynowe, w czasie którego dh Sławek opowiadał o nowym elemencie obrzędowości drużyny – laskach skautowych. Podczas ogniska laski zostały również zahartowane (ich dolne części przypaliliśmy w żarze, aby stały się bardziej trwałe).

Po ognisku szybko udaliśmy się do spania 😊.

Zdjęcia