2021.08.01

Pierwszy dzień sierpnia, a tym samym ósmy dzień obozu za nami..

Dzisiaj, jako że dotarliśmy już do Lothlorien, mogliśmy zacząć spokojnie dzień od śniadania i apelu, podczas którego usłyszeliśmy wyniki wczorajszej gry, zamknięto oficjalnie rozkazem próbę na krzyż i kilka sprawności. Następnie udaliśmy się na mausa, podczas którego dzieciom po raz pierwszy udało się pokonać kadrę! Po powrocie z gry podzieliliśmy się na dwie ekipy: jedną, która wybrała się na niedzielną mszę do kościoła i drugą, której przeprowadziliśmy zajęcia z etyki. Zagraliśmy również w mafię, podczas której dzieci dostały możliwość prowadzenia zabawy.

Po obiedzie zdobywaliśmy w Lothlorien „przedmioty”, które pomogą nam podczas dalszej wędrówki. Gra była podzielona na kilka konkurencji, w których dzieci wykazywały się różnymi umiejętnościami, takimi jak wiązanie węzłów, strzelanie z łuku, pierwsza pomoc, czy walka na miecze z otuliny. Ponadto dzieci musiały z zawiązanymi oczami znaleźć ukryty przedmiot w jak najkrótszym czasie, zapakować plecak w jak najbardziej praktyczny sposób oraz wymyślić najzabawniejszy kawał.

Po kolacji szybko przygotowaliśmy się do bitwy z orkami, w których wcielili się członkowie 88 PDHS Dragon. Niestety Boromir nie przeżył batalii, ale na szczęście Frodowi udało się uciec. Drużyna jest w rozsypce – orkowie porwali Meriadoka i Pippina, którzy ścigani są przez Legolasa, Gimlego i Aragorna, a Frodo i Sam samotnie przeprawiają się przez rzekę. Jutro postaramy się ich uratować, a tymczasem udamy się do snu.

Zdjęcia