2021.08.04

Dzisiejszy dzień opierał się na przygotowaniach do Bitwy pod Helmowym Jarem.

Po obfitym śniadaniu zabraliśmy się za trening wojownika. Podczas niego dzieci uczyły się strzelać z łuku, rzucać toporkiem specjalnie do tego przeznaczonym, bić się na miecze oraz przechodzić jak najszybciej przez tor przeszkód. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem kadry.

Po obiedzie zajęliśmy się zbieraniem surowców potrzebnych do bitwy. W tym celu zorganizowaliśmy grę ekonomiczną, której sprzedawcami i kupcami mieli okazję być zastępowi. Poradzili sobie świetnie z tym zadaniem! Gdy już mieliśmy odpowiednią ilość zasobów, aby zmierzyć się z orkami poszliśmy się nasilić.

Po kolacji podzieliliśmy się na dwie armie. Pierwsza miała wybrać miejsce bitwy, a zadaniem drugiej było tam dotrzeć poprzez rozwiązywanie zaszyfrowanych wiadomości. Ponadto dzięki rozwiązaniu odpowiednich szyfrów dzieci mogły się dowiedzieć jakie są słabe strony przeciwnika. Gdy wszyscy znaleźli się już na miejscu bitwy obie armie się połączyły i stanęły do boju przeciwko orkom, w których wcieliła się kadra oraz zastępowi. Po chwili jednak siły się zmieniły i kadra walczyła sama przeciwko wszystkim dzieciom. 32 na 5. Mimo znacznej przewagi liczebnej i tak nie udało się jednoznacznie wyłonić zwycięzcy – obie strony walczyły bardzo zaciekle.

Gdy bitwa się zakończyła zmęczeni, ale spełnieni i szczęśliwi, wróciliśmy do podobozu, obejrzeliśmy kolejny fragment Władcy Pierścieni oraz poszliśmy spać.

Zdjęcia