2021.08.08

Kolejny dzień wędrówki za nami. A droga wiedzie wprzód i wprzód. Zaczęła się u naszych drzwi. To właśnie te słowa, podobnie jak Bilbo, śpiewamy podczas naszych licznych przygód.

Po śniadaniu odbył się apel, na którym z wielką dumą ogłosiliśmy, że druhna Zofia Z. została Ochotniczką ZHP, a Maks Z. oraz Jeremi Ł. zostali dopuszczeni do złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego oraz otrzymania Krzyża Harcerskiego. Po apelu zastęp Kemlada wybrał się z powrotem na miejsce, w którym rozbiły szałas, aby go do końca posprzątać. Reszta drużyny obejrzała film, a gdy dziewczyny wróciły z lasu częściowo wybraliśmy się do kościoła, a częściowo zostaliśmy w podobozie na zajęciach etyki.

Po obiedzie dzieci miały za zadanie przejść przez labirynt stworzony z sieci pajęczycy Szeloby. Na końcu labiryntu, który dzieci przechodziły z chustami zawiązanymi na oczach, czekała na nich sama Szeloba, która wiązała dzielnych podróżników w jeszcze większe sieci. Na szczęście wszystkim z nas udało się z nich wydostać. Zostawiliśmy pajęczycę daleko za nami.

Po 19:00 odbyła się wielka beretówa, w której członkowie 88 PDHS Dragon wcielili się w orków. Zadaniem naszych harcerzy było uwolnienie Froda z wieży w Mordorze. Udało im się to śpiewająco, a Frodo mógł bezpiecznie wrócić do dalszej wędrówki. Następnie dzieci, po pełnym wrażeń dniu, dokończyły „Władcę Pierścieni: Dwie Wieże” oraz rozpoczęły oglądanie trzeciej części trylogii reżyserii Petera Jacksona. Po seansie dzieci poszły się myć, a następnie ułożyły się w łóżeczkach do snu.

Zdjęcia