DMB 2021

Drogie Druhny, Druhowie,

Dzisiaj Dzień Myśli Braterskiej – święto wszystkich skautów na całym świecie. Dzień celebrowania więzi braterskich, harcerskich ideałów, harcerskiego sposobu życia.

Z tej okazji, chciałbym życzyć wszystkiego, co najharcniejsze. Obozów, biwaków, zbiórek, ognisk, śpiewograń, rajdów, biegów, gier terenowych, wspólnych przygód i uśmiechniętych, zmęczonych twarzy na koniec dnia. Życzę Wam takich prostych zwyczajnych rzeczy, których w ostatnim zwariowanym roku szczególnie nam wszystkim brakuje.

„Każdy osioł potrafi być dobrym skautem podczas pogody.”, ostatni rok nas nie rozpieszcza, ale mimo wszystko spotykamy się na zbiórkach w przeróżnych formach, których w normalnych okolicznościach nawet byśmy nie rozważali. Druhny i Druhowie, zaszczytem jest móc pracować z Wami!

Zazwyczaj w to święto organizuje się uroczyste zbiórki, apele, ogniska, do szkoły i pracy wkłada się mundur, by głośno pokazać dumę z tego, że żyje się zgodnie z harcerskimi ideałami. Od pewnego czasu, również w mediach społecznościowych, w ramach drobnego gestu braterstwa, na ten jeden dzień zmienia się zdjęcia profilowe. W tym dziwnym roku prosimy, by mimo lekcji zdalnych, dzieci udały się na nie w mundurach przed kamerki. Ten jeden dzień w roku szkolnym kamerka może być sprawna . Gorąco zachęcam do takiego wirtualnego gestu braterstwa – zarówno harcerzy, jak i Państwa.
Czuwaj!
phm. Sławomir Jaszczak

Dodaj komentarz