Jeden procent podatku przekaż harcerzom w datku!

Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Ciocie, Wujkowie, Przyjaciele drużyny, byli Członkowie!

Zwracam się dzisiaj do Was z dwiema ogromnymi prośbami. Pierwsza dotyczy przekazania nam w zeznaniu podatkowym jednego procenta podatku – za chwilę wyjaśnię dlaczego warto i w jaki sposób można to zrobić. Druga – to przekazanie tego apelu dalszej rodzinie i przyjaciołom. Jeden procent podatku mogą przekazywać również firmy.

Dlaczego warto przekazać 1% podatku 233 PDH CONTRAST im. Zawiszy Czarnego?

  • Bo taka forma wsparcia finansowego Państwa nic nie kosztuje. I tak muszą Państwo ten jeden procent odprowadzić, mają Państwo jednak przywilej decydować o jego losie, dokąd trafi – w myśl zasady „Pomóż harcerzowi, nie daj fiskusowi”.
  • Przekazanie go drużynie to inwestowanie w Państwa dzieci, w ich wychowanie, w ich dobrą zabawę – poprzez zapewnienie urozmaiconych materiałów programowych.
  • Bo każda wpłata jest ważna – im ich więcej, tym mamy większe możliwości działania, a przede wszystkim odczuwamy z Państwa strony wsparcie i akceptację naszych działań. To, że harcerstwo dzieciom się podoba i jest dla nich ważne, widzimy po ich zaangażowaniu, obecności na zbiórkach i udziale w innych akcjach 🙂
  • Dzięki corocznym wpływom z jednego procenta radzimy sobie, istniejemy i rozwijamy się nie zwiększając od wielu lat wysokości składek.

Co się stanie z 1% przekazanym Contrastowi?

  • 1 %, który przekażą Państwo w najbliższym zeznaniu podatkowym, dotrze do nas dopiero pod koniec listopada. Wtedy również będzie ogłoszona lista rzeczy, na które będzie można przeznaczyć uzyskane środki finansowe. Lista ta obowiązuje wszystkie Organizacje Pożytku Publicznego. Taką właśnie jest ZHP,  i jego część, którą stanowi 233 PDH. Na pewno 1 % będzie wydany na potrzeby drużyny, a więc i dzieci.

Jak przekazać 1%?

Wystarczy odpowiednio wypełnić PIT – poniżej instrukcja w trzech krokach:

Krok 1. – Numer KRS

W rubryce : WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)
wpisujemy tylko numer KRS, czyli 0000266321 (bez nazwy organizacji) 

Krok 2. – Wnioskowana kwota

wpisujemy 1% kwoty naszego podatku zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół

Krok 3. – Cel szczegółowy 1%

Szczegółowy cel, czyli wskazanie hufca, drużyny czy innej jednostki organizacyjnej wpisujemy w INFORMACJACH UZUPEŁNIAJĄCYCH  w punkcie:

Cel szczegółowy 1% wpisujemy: Hufiec ZHP Poznań-Jeżyce / 233 PDH Contrast

1_procentProgramy komputerowe do wypełniania PITów:

Program do wypełniania PITów można pobrać tutaj. Proszę jednak pamiętać o trzech krokach. PIT można również wypełnić on-line tutaj (wtedy numer KRS i cel szczegółowy jest już ustawiony na naszą drużynę, wystarczy wypełnić resztę PITa i wybrać kwotę 1%)

Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2014

Z góry Państwu dziękuję za każdy podarowany 1%.

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!
drużynowy 233 PDH Contrast
pwd. Sławomir Jaszczak HO

Dodaj komentarz