Kilka słów o drużynie

Drodzy Państwo, Drogie dzieci, poniżej zamieszczam kilka słów opisujących Contrast

1.      Działamy w harcówce przy SP nr 89 przy ul. Sochaczewskiej 3 (blisko przystanku PST Słowiańska).

2.      W naszych szeregach są dzieci z klas 4 i 5 ze Szkół Podstawowych nr: 89, 1, 23 i POSM nr 2.

3.      Spotykamy się regularnie co tydzień na zbiórkach – w tym roku w piątki 17:30-19:00 (ten termin ulegnie jednak zmianie ze względu na mój nowy plan zajęć na uczelni w nowym semestrze).

4.      Zbiórki najczęściej odbywają się w harcówce, gdzie zgłębiamy tajniki wiedzy harcerskiej, takie jak: samarytanka (pierwsza pomoc), węzły, terenoznawstwo, kryptografia, łączność, musztra. Bawimy się też w wiele zabaw i gier (np. pląsy, na logiczne myślenie, na dobre wychowanie – magiczne słowa itp.), śpiewamy, a gdy jest cieplej bierzemy udział w grach terenowych w pobliskim Parku Sołackim, czasem też wychodzimy na jakąś wycieczkę: Noc Biologów, Noc naukowców, łyżwy, pływalnia, w najbliższym czasie chcemy zorganizować wycieczkę do Skoda AutoLab.

5.      Raz na dwa miesiące jeździmy w różne miejsca na biwaki (w tym roku szkolnym byliśmy już w Zasutowie, Szamotułach i Nekli). Na samym początku maja wybieramy się do Bolechowa Osiedle

6.      Latem organizujemy obóz harcerski – w tym roku jedziemy na 19 dni do Łowynia od 7.07 do 26.07. Zebranie z Rodzicami odbędzie się w najbliższy czwartek 07.03.2014 na stołówce w SP 89 o 18:30.

7.      Posiadamy stronę internetową www.233pdh.szczep7.pl – na której na bieżąco pojawiają się wszelkie nowości, zdjęcia, komunikaty i informacje. Zachęcam do zapoznania się z nią.

8.      Jako drużyna angażujemy się w wiele wydarzeń o charakterze:

a.       patriotycznym: dzień piosenki patriotycznej w Gimnazjum nr 63,  obchody Święta Niepodległości,  odsłonięcie Pomnika Harcerzy na Malcie, obchody Powstania Wielkopolskiego i 17 września, sprzątanie grobów na Cytadeli.
Poniżej zamieszczam linki z informacjami dotyczącymi tych wydarzeń.
http://www.233pdh.szczep7.pl/obchody-17-wrzesnia-w-poznaniu/
http://www.233pdh.szczep7.pl/osloniecie-pomnika-harcerzy/
http://www.233pdh.szczep7.pl/sluzba-ojczyzni/
http://www.233pdh.szczep7.pl/bsp-i-obchody-powstania-wielkopolskiego/
http://www.233pdh.szczep7.pl/zbiorka-8-11/

b.      religijnym: roznoszenie Betlejemskiego Światła Pokoju, odpust parafialny, Jasełka, spotkanie opłatkowe, Msza Rezurekcyjna czy procesja Matki Bożej Królowej Poznania wokół Starego Rynku. Działamy na terenie parafii pw. Św. St. Kostki na Winiarach.
Poniżej zamieszczam linki z informacjami dotyczącymi tych wydarzeń.
http://www.233pdh.szczep7.pl/wigilia-szczepu/
http://www.233pdh.szczep7.pl/swiatelko-betlejemskie-2/
http://www.233pdh.szczep7.pl/najblisza-zbiorka-i-wielka-sobota/
http://www.233pdh.szczep7.pl/bsp-i-obchody-powstania-wielkopolskiego/

c.       społecznym: akcja oddawania krwi (dorośli), dzień muzyki w SP 89, festyn osiedlowy, festyn harcerski (złaz hufca).
Poniżej zamieszczam linki o informacjach dotyczących tych wydarzeń:
http://www.233pdh.szczep7.pl/drodzy-rodzice-dziadkowiezawansowanie-starsze-rodzenstwo/
http://www.233pdh.szczep7.pl/festyn/

 

Jeżeli będziecie mieli Państwo jakieś dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu ze mną – e-mailem lub telefonicznie. Chętnie odpowiem na każde pytanie i rozwieję każdą wątpliwość.

 

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!
drużynowy 233 PDH CONTRAST
pwd. Sławomir Jaszczak
slawek.233@onet.eu
tel. 695 898 342

Dodaj komentarz