Obóz Podgaje 2023 dzień 19

Dzień zaczął się od pobudki w wykonaniu druha Kobryna i druha Kamila. Tak jak zawsze udaliśmy się na rozgrzewkę, a po powrocie poszliśmy na poranną toaletę, by potem zająć się porządkami. Do śniadania przebraliśmy się w doły od mundurów i mieliśmy raz sprawdzane porządki.

Po posiłku porządki zostały sprawdzone jeszcze raz, po czym ubraliśmy się do końca w mundury i ustawiliśmy się na apel. Na apelu kilka osób zamknęło próby na Znawcę Musztry, a oprócz tego pojawiło się kilka innych sprawności. Po apelu przebraliśmy się w stroje polowe i wraz z druhem Erykiem poszliśmy na gry typu dentysta, mur i trzy kije. W międzyczasie zostaliśmy podzieleni na 7 grup, które co jakiś czas opuszczały miejsce gier i udawały się do druhny Zosi. Tam okazywało się, że w więzieniu znajduje się Margarita, której trzeba pomóc uciec. Sprowadzało się to wszystko od harcerskiej wersji escape roomu. W ten sposób minął nam czas do obiadu.

Dzisiaj czekały na nas: barszcz ukraiński, kluski i sos gulaszowy z kapustą. Po posiłku wróciliśmy do podobozu na ciszę poobiednią i czas wolny. Po odpoczynku pozostałe grupy przychodziły do druhny Zosi na escape room, a reszta udała się na omnibusa. Dzisiaj ze względu na zamianę chętne osoby poszły jeszcze przed kolacją pod prysznic.

Po kolacji Hania rozdawała cukierki z okazji swoich imienin. Gdy cukierki zostały rozdane zabraliśmy inne przekąski i napoje i poszliśmy oglądać film. Po bardzo burzliwym głosowaniu padło na „Piratów z Karaibów”. Gdy seans dobiegł końca położyliśmy się do łóżek i bardzo szybko odpłynęliśmy w głęboki sen.

dzień 19 

Dodaj komentarz